Fotoğrafçılık Kursunda 3 Saat Nasıl Geçti Anlamadım

8 Ocak 2017

Ankara Kızılay’da yürürken bir kalabalık gördüm, ilk başta birine bir şey oldu zannettim ve kalabalığa yaklaştım yaklaşık 15-20 kadar kişide fotoğraf makinesi olduğunu ve içlerinden birinin fotoğrafını çektiklerini gözlemledim.

Gayet şen şakrak bir ekipti yaklaşık bi 10 dakika kadar kendilerini izledim. Fotoğraf çeken ekipten birine ne yapıyorsunuz siz diye sordum. Biz fotoğrafçılık kursu alıyoruz Hakan Kılıç hocadan dedi. orası nerede peki dedim. eliyle bana bir binayı işaret etti. tamam dedim.

akşam eve geldiğimde instagram da video gördüm şaşırdım bu gündüz gördüğüm fotoğraf ekibiydi dedim. video paylaşımı yapan kişinin profiline girdim ve orda yazan numarayı aradım bilgi aldım.

fiyatta uygundu anlattıkları imkanlarda hoşuma gitmişti. o hafta sonu kendimi ankara sinema akademisinde fotoğrafçılık kursu almak için buldum.

Ders öncesinde çok güzel müzikler çalıyordu. Duvarda daha önce ki eğitimlerden fotoğraflar asılıydı tek tek inceledik. Her öğrencide ortak bir nokta vardı o da mutluluk. Herkes hem öğreniyor hem geziyor hem sosyalleşiyordu bu hissedilir birşeydi.

Hakan Kılıç derse girdi ve merhaba dedi. yapacağımız çalışmalardan bahsetti. Gerçekten güven veren bir ses tonu ve konuşması var. 3 saat nasıl geçti bilemedim. çok güldük çok eğlendik derste.

İnsanların internette ki yorumları kadar varmış dedim. kendisi söylenen tüm güzel kelimeleri fazlası ile hakediyor. Fotoğrafçılık kursunun 1 numarasıdır Ankara medya akademisi.

Hilal AKSOY