hakan-kimdirAnkara Sinema Akademisi  / Ankara Medya Akademisinin kurucusu ve eğitmenidir.

Hakan 29 yaşındadır. 10 yaşından 22 yaşına kadar aralıksız farklı kurs programlarına katıldı. Bu süreç dahilinde yaklaşık elli farklı alanda sertifika sahibi oldu.  Fotoğraf  ve Etkili iletişim alanlarında  bir çok  kentte, uzun yıllar eğitimler aldı.
Üniversitenin ilk yılından itibaren muhabirliğe başladı, bir çok kulübün yönetiminde bulundu ve aktif bir çalışma sürdürdü.

Bu çalışmaları sonucunda, yüksek bir oy oranı ile, Öğrenci Konseyi Genel Sekreterliği ne seçildi.

20 Yaşında Radyo’da program sunuculuğu, 21 Yaşında TV ‘de program sunuculuğu yaptı.

Üniversite sonrasında köklü ulusal televizyon kanallarında aktif görevler üstlendi.

İnsanlarla iç içe olma ve insanlara faydalı olma isteği, eğitim alanında hayat buldu, ve Ankara Sinema Akademisi ‘ni kurdu.

Bu Akademide, sıradan ve para odaklı eğitim sistemini reddederek, eğlenceli bol uygulamaya dayalı bir sistemi uyguladı.

Binlerce kişinin dikkatini akademinin üzerine çekti, ve bu akademide çok sayıda kişiye “Fotoğrafçılık ve Etkili iletişim eğitimi verdi.

Mahalli idareler  tarafından, Türkiye genelinde, tüm  kamu kurum ve kuruluşlarında basın yayın, kişisel gelişim, eğitim organizasyonu ve halkla ilişkiler alanlarında faaliyet gösterme yetki belgesi  Hakan Kılıç a verilmiştir.

Çankaya, Yıldırım Beyazıt, TOBB üniversitelerinde ve öğretmenlik yaptığı bir çok lisede fotoğraf sergileri açtı. Çankaya üniversitesi rektörlüğünden, Afyon Kocatepe ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesinden plaketler aldı.

Farklı şehirlerde, belediyelerde, üniversitelerde  etkili iletişim, beden dili, başarı öz güven vb  konularda eğitim organizasyonları düzenledi.

Uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği yaptı, Bir çok özel okul, kolej ve devlet lisesinde, halen fotoğraf öğretmenliği yapmaya devam etmektedir.

Kurucusu olduğu akademiler 45 ülkeden 4 milyon kişinin takip ettiği bir kurum haline geldi.
Ankara’da yapılacak ilk 10 şey arasında bu akademiden eğitim almakta listeye girmiştir.
Eğitimen ve kurucu olan Hakan, Türkiyenin en iyi fotoğraf eğitimenleri lisetesinin ön sıralarında gösterilmektedir.

Radyo ve TV programlarına konuk oldu. Ulusal gazetelerde röportajları yayınlandı. Farklı kurumlardan, üniversiteler den ödüller ve plaketler aldı.

Sis perdesi tiyatrosu tarafından , iki defa art arda yılın sanat ödülüne layık görüldü.

Alanının en iyi hocalarını, eğitim kadrosuna dahil etti, birçok farklı alanda halen eğitimler sürmektedir.
Bu güzel sinerjinin sonucunda akademiler, Türkiye’nin seçkin eğitim merkezlerinden biri haline geldi.

Ankara Sinema Akademisinden sonra , Ankara Medya Akademisini ve ardından Ankara Hobi kurslarını açtı. Sinema ve medya alanında 30 farklı internet sitesini yönetmektedir.  Sinema ve Medya alanında, büyük şehirlerin isim kullanım haklarının sahibidir.

Kurduğu akademilerde ki temel prensip, İnsanların sosyalleşip, aynı zamanda nitelikli eğitim almasını sağlamak oldu.
Denizcilik müsteşarlığına kayıtlı gemi kaptanı olan Hakan, aynı zamanda Türkiye Satranç Federasyonu’nun lisanslı sporcusudur. 2. Üniversitesi olan sosyoloji bölümü son sınıfta eğitimi devam etmektedir.