Hakan Kılıç Ankara Sinema Akademisi’nini kurucusu aynı zamanda fotoğrafçılık hocasıdır.

Hakan Kılıç bir çok kentte binlerce kişiye eğitim vermiş bir eğitmendir. Fotoğrafçılık kursu, diksiyon kursu, etkili iletişim alanlarında bir çok eğitim organizasyonu düzenlemiştir.

Hakan Kılıç Türkiye’nin en önce gelen fotoğraf eğitmenleri arasında gösterilmektedir. Hakan Kılıç aynı zamanda lisede fotoğraf öğretmeni olarak görevini sürdürmektedir. Çok sayıda fotoğraf sergisi açmış ve gazetelerde röportajları yayınlanmıştır.

Tamamen uygulamaya dayalı ve  öğrenmeye odaklı bir eğitim sistemini benimsemiştir. Fotoğrafçılık Kursu ve diğer kurslarda müzikli eğitim yapılmaktadır. Ankara Medya Akademisi’nde sıradan bir kurs yeri kesinlikle değildir.  Samimi sıcak ortamı ile insanların sosyalleşmesini sağlamak bu kurumun önceliğidir.

Birçok kurum ve kuruluşlarda çok sayıda kişiye eğitim vermiştir. Makinesi olmayan her öğrenciye bu kurumda ayrı fotoğraf makinesi sağlanmaktadır. Tüm Ankara’yı adım adım dolaşan ve fotoğraflayan kursiyerler, ders sonrasında Akademi’de çayını yudumlarken, çekilen fotoğrafların değerlendirmesini hoca eşliğinde yapmaktadır.

Eğitimin sonunda çekilen fotoğraflar istenilen seviyeye gelmediyse eğitimler ücretsiz olarak sürdürülmektedir. Fotoğrafçılık Kursu‘nu almak isteyen kişilerin büyük bir bölümünü Ankara Medya Akademisi’nin yetiştirmesinden dolayı devam eden çok sayıda fotoğrafçılık kursu bulunmaktadır.

Öğrenciler gelmediği dersleri de başka grupların derslerine girerek telafi etmektedir. Bu kurumda hiçbir şekilde ders kaybı yaşanmamaktadır. Her hafta düzenlenen çekim teknikleri gibi etkinliklere de öğrenciler ders programları haricinde katılabilmektedirler.