Muğladan Günübirlik Gelip Gittim

8 Ocak 2017

Düğün fotoğrafçısı olmak en büyük hayallerim arasındaydı. insanların en mutlu günlerini çekmek eğlenceli olacaktır diye düşündüm. hem geliri iyi bir meslek hemde dışarıdan gördüğüm kadarıyla zevkli bir işti.

Bir yerden başlamam gerekiyordu. ve bu alacağım eğitimin çok nitelikli güzel bir yer olması benim için çok önemliydi.

İnternet üzerinde ankara medya akademisinin sayfasına denk geldim. Fotoğraf ve videolarına baktım. Evet doğru yer burasıydı, fakat çok büyük bir sorun vardı çünkü ben muğlada yaşıyordum.

Çalıştığım yerde patronumun yanına giderek, kendisine bu fotoğrafçılık kursu almak için ankara gitmem gerektiğini söyleyerek izin istedim.

Biraz uğraş sonunda bana haftada 1 gün olmak kaydıyla izin verdi dünyalar benim olmuştu.

Telefonla ankara sinema akademisini arayarak bilgi ön kaydımı yaptırdım. ve hemen o heycanla muğladan ankara ya biletimi aldım.

Ankara’ya geldiğimde daha önce ankaraya gelmediğim için gidecek yerimde olmadığından saat 12 de başlayacak ders için sabah 9 da akademinin kapısını çaldım. Durumu anlattım gerçekten çok sıcak ve samimi karşıladılar beni.

Ders başlayayana kadar hayallerimden bahsettim, ne kadar istekli olduğumdan konuştuk hakan hocayla. o da elinden gelen neyse sonuna kadar bana yardımcı olacağını söyledi.

Gerçektende çok güzel bir eğitim süreci oldu. açıkcası umduğumdan çok daha güzel geçti burada vakit. fotoğrafçılık kursu konusunda ne kadar doğru bir tercih yapmış olduğumu herkese söyledim.

Bu kurumda eğitim almamın bir avantajı da zaten eğitim haricinde birde çekim ekiplerinin olmasıydı yani anlatılan konuşar aslında kendi yaşadıkları şeylerdi. Olumlu olmusuz bir çok şeyi bizlerle paylaştılar. böyle sıcak güzel bir ailenin üyesi olduğum için çok mutluyum.

Derya SAZAK